
Fitbit Alta HR Pink Rose Gold
Tak a jsem v tom taky…
…něco málo kolem měsíce moje levé zápěstí zdobí náramek Fitbit Alta HR, který patří mezi jedničku mezi sportovními trackery. Náramek je tenký (zvažovala jsem totiž také Fitbit charge 2, ale ten kvůli velikosti odpadl), na ruce ho téměř necítím a samozřejmě musím jakožto “žena” ocenit jeho design. Proč jsem se ale vůbec rozhodla si fitness náramek pořídit?
Byla jsem hladová po informacích a také toužila po něčem, s čím budu mít svůj fitness journey víc pod kontrolou.
Už delší dobu mi totiž přišlo, že jsem se navzdory svému snažení “zasekla” na místě a nevidím výsledky (to byl také jeden z důvodů, proč jsem v Praze začala pravidelně cvičit s trenérem, který má na tom všem také velký podíl, ale o tom zase jindy). Stále jsem ale váhala, jestli něco takového vůbec v životě potřebuju a pak to přišlo – rozhodnutí. Náramek Fitbit Alta HR si odnáším domů, stahuju si aplikaci do telefonu a následuje párování. Doplním si svoje “goals” (cíle), stejně jako osobní informace a další údaje a už v tom jedu. Původně jsem zamýšlela, že to na týden vyzkouším a vrátím zpátky do Alzi, pokud mi nebude jeho používání vyhovovat. Ten konec už ale znáte…
Takový funkční šperk
Slovo šperk využívám záměrně. Aby taky ne, když mě tento “plastový” mazlík vyšel na skoro stejnou částku jako moje ocelové hodinky od DKNY. Zpátky ale k designu tohoto fitness náramku, jehož hlavní část tvoří dotykový OLED displej. Ten se totiž ovládá téměř “sám” a já si na přepínání mezi ukazateli rychle zvykla. Při čtení recenzí hodně lidí psalo, že jim chybí “tlačítko” které je například u Fitbit Charge 2 samozřejmostí. Za sebe ale musím říct, že nic takového vůbec nepostrádám. Na vnitřní straně zařízení se pak nachází senzor tepové frekvence, který může za všechny ty kouzla a grafy. Celkově to působí bytelně a třešničku tomu dodává fakt, že je náramek voděodolný (bohužel ne vodotěsný). Já ale stejně plavat moc nechodím, takže si vystačím s tím, že je “jen” odolný vůči potu či dešti.
Co všechno Fitbit Alta HR umí
- budete chodit všude na čas 🙂
- měří tepovou frekvenci, kroky a celkovou vzdálenost
- také ale spálené kalorie – což osobně beru hodně orientačně
- sleduje to, jak moc jste během dne aktivní
- stejně tak jako váš spánek
- můžete ho používat jako budík
- upozorní vás na příchozí hovor a všechny zprávy

V krabičce naleznete i návod. Ten jsem ale osobně vůbec nepotřebovala..
Cvičení & život s fitness náramkem
Jak jsem již psala, o náramku téměř nevím. Během cvičení mi vůbec nepřekáží (a to ani během kliků a podobných cviků) a večer o něm též vůbec ani nevím. Zatím jsem ho odložila jen během návštěvy Rudolfina a lekcí Pole Dance, jinak ho mám nonstop. Teď k tomu hlavnímu, jak moc náramek ovlivnil můj fitness journey? Celkem dost.
Konečně mám možnost vidět množství kroků, které za den udělám. Oceňuji také funkci upozornění na neaktivitu, kterou všichni nejen “home office” lidé oceňují asi nejvíce. Náramek mi v případě neaktivity zavibruje a upozorní, že je čas se zvednout a udělat alespoň 250 kroků. Také mám radost z možnosti sledovat to, jak jsem každý den aktivní a samozřejmě také to jak spím. To je totiž přátelé opravdový mazec. Vidět to, jak spíte doma a porovnat to se spánkem v letadle, nebo někde v novém prostředí.

Takhle vypadá USB nabíječka. To že se Fitbit nabíjí poznáte podle “lupnutí” magnetku.
Technické záležitosti slovy ženy
Nejsem maniak do fitness náramků. Nejsem ani žádný Rocky, jehož život visí na velikosti jeho bicepsu. Jsem jen další “náročnější” uživatelka, která chce svoji cvičící rutinu posunout o kousek dál a mít věci tak trošku “pod kontrolou”. Co mě na Fitbitu a jejich aplikaci baví dál je nepochybně také jeho “motivační část” a možnost sledovat svůj “progress”. Pokud tedy patříte mezi ten typ lidí kterého motivují výsledky, tohle je věc přesně pro vás 🙂
Zpátky ale k těm “technickým” náležitostem a řekla bych možná i k té jediné – Fitbit Alta HR se nabíjí pomocí USB. Výrobce pak slibuje výdrž baterie až 5 dní. Já se k nabíjení odhodlám až po upozornění v aplikaci, což je další plus. Stejně jako “možnost” použít náramek jako budík. S touto funkcí ale stále “bojuji”, jelikož se mi moc nechce vzdát mojí ranní hymny 🙂 Pokud ale třeba vstáváte jinak než váš drahý, nebo snad nemáte rádi hudbu takhle “brzo ráno” – z této funkce budete jednoduše nadšeni.

Řemínek nárámku Fitbit je příjemný a designově velmi povedený. Navíc se dá i jednoduše vyměnit..
Fitbit Alta HR koupit či nekoupit?
Osobně říkám ano. Ano za funkce, design a samozřejmě také za propracovanou aplikaci. Ano, pokud jste se právě “rozhodly” nakopnout svůj zadek a potřebujete motivaci. Ano, pokud se jako já chystáte cestovat do subtropického podnebí, kde je nošení ocelových hodinek fakt za trest a hlavně to pak odnesou i ty hodinky.
Samozřejmě že na trhu naleznete široké množství levnějších fitness náramků, které umí totožné věci. Pokud tedy tolik “nelpíte” na designu, bohatě si vystačíte například s náramkem Xiaomi Mi Band 2, který seženete za čtvrtinu ceny Fitbitu (Mi Band jsem pořídila jako dárek loni i mamce, která je s ním spokojená). Před nákupem fitness náramku, ať už jakéhokoliv bych se tedy nejprve zaměřila na to jaký je váš životní styl, a co od samotného náramku očekáváte. To je totiž základ úspěchu!
Doufám, že vám moje recenze náramku Fitbit Alta HR pomohla. Ať už jste se rozhodli si Fitbit pořídit, nebo ne 🙂 Také bych vás ale ráda odkázala na můj předchozí článek, kde jsem se rozepsala o tom jak jsem zhubla 25 kilo.
Tak zatím, Lenny

Takhle náramek vypadá na ruce. Ještě jsem zapoměla napsat, že se nabízí ve dvou velikostech – small a large. Tato je Small.
Náhled do Fitbit aplikace

Aplikaci má Fitbit opravu povedenou. Mimo “tuhle” měřící pak lze využívat ještě jednu, kde si můžete pustit tutoriály se cvičením.
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.